mcdaniel

 McDaniel College

1867’de Amerika, Maryland eyaletinde kurulmuş özel bir Temel İktisadi Eğitim ve Bilimler okuludur. Başlangıçta, Western Maryland Railroad Company’nin adını almıştır. 2002 yılında okul, okul topluluğunun seçkin bir üyesi, mezunu, sonrasında profesör, Başkan ve vekil olan, liderliği enstitünün büyük ölçüde gelişmesine katkıda bulunan William Roberts McDaniel onuruna McDaniel College olarak adlandırılmıştır. 140 yıldır kurulu olan McDaniel College, Middle States Association of Colleges and Schools tarafından tam olarak akredite edilmiş ve Amerika’daki en iyi temel eğitim üniversiteleri listesinde yer almıştır. McDaniel eğitim dalındaki yüksek lisans programıyla uluslararasınca tanınmaktadır. Okula 23 eyaletten ve 20’den fazla yabancı ülkeden, yaklaşık 2000 lisans öğrencisi kayıtlıdır.

McDaniel College, Maryland – ABD  McDaniel Üniversitesi’nin 160 hektarlık kampüsü, Maryland’in merkezindeki büyüleyici ve tarihsel şehir Westminster’a bakmaktadır. Kampüsün stratejik bir mevkisi vardır: ulusun metropoliten merkezlerinin ikisine çok yakındır. 30 mil uzaklıktaki başlıca bankacılık, ulaşım ve iletişim sanayilerinin merkezi olan Baltimore ve ülkenin başkenti Washington D.C. kampüsten bir saat uzaklıktadır. Her iki şehir de McDaniel öğrencilerine eğitim, staj ve boş zaman aktivitesi olanakları sunmaktadır.

McDaniel 3

 

Campus plan, McDaniel College

 

 McDaniel College Budapest

McDaniel College’ in tek Avrupa kampüsüdür. Middle States Association of Colleges tarafından tam olarak akredite edilmiştir ve Macaristan’da Amerikan yüksek öğrenim enstitüsü olarak kayıtlıdır. Bu eşsiz program, Amerika ve Avrupa’nın en iyi akademik geleneklerini birleştirerek, Dünya’nin her yerinden yeni global piyasada kariyer edinmek isteyen gençleri misafir etmektedir. McDaniel’ın Avrupa Programı’na kabul edilen öğrenciler ilk iki yılı Budapeşte’de sonraki iki yılı McDaniel’ın Amerika’daki kampüsünde geçirebilmektedirler.

*Avrupa kampüsünde eğitime başlayan öğrenciler bu köklü ve özel kurumda 4 yıl boyunca kendilerine özel ücretlerden faydalanırlar. Programın ABD deki aynı akademik standartları, koşulları ve düzeni Budapeşte’de eksiksiz uygulanmaktadır.

img_6666

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Bu sayfa Creative Commons lisansı ile lisanslanmıştır

 .

MENU