pecs-universitesiPécs Üniversitesi, 1367 yılında kurulmuş olup Avrupa’nın en eski ve köklü üniversilerinden biridir. Budapeştenin güneyinde yeralan Pecs şehrinde bulunur. Pecs Üniversitesi Macar Eğitim bakanlığına bağlı bir devlet üniversitesidir. Ayrıca yurtdışından gelen öğrenciler için İngilizce eğitim veren bir programı vardır.

Tıp Fakültesi

Pécs Üniversitesi Tıp Fakültesi, 23 klinik departman ve temel bilimler ve klinik öncesi tıpla ilgili diğer 20 departmana bölünmüştür. Ayrıca araştırma ve eğitim faaliyetlerine hizmet eden birçok alt departman ve bölüm bulunmaktadır. Bütün laboratuarlar Avrupa yüksek standartlarına göre donatılmıştır.Tıp doktorluğu Diploması kazandıran program, 2 yılını temel tıp eğitiminin, 3 yılını klinik çalışmalarının ve 1 yılını dönüşümlü stajın oluşturduğu toplam 6 yıllık bir eğitim süresini kapsamaktadır.

Diş Hekimliği

2 yıl diş hekimliği ile ilgili yapılacak birkaç ek dersle birlikte temel olarak aynıdır. 3 yıldan itibaren müfredat genel tıp müfredatından ayrılır ve diş hekimliği derslerinde tamamen yoğunlaşır..

MENU